O nás

Rodinný penzion Mlýn leží na samotě u velkého rybníka a hlubokého lesa. Atmosféra v penzionu i v jeho okolí je kouzelná, je tady klid a příjemné prostředí. Chcete-li poznat jižní Čechy, penzion Mlýn je pro vás ideální základnou.

Nabízíme vám pohodlné celoroční ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových či čtyřlůžkových apartmánech. Náš penzion v jižních Čechách je ideální pro rodiny s dětmi, zamilované páry, seniory, ale také pro pobyty školních, sportovních či pracovních kolektivů.

Kontaktujte nás a přijeďte nás navštívit!

Stravování

Stravování v Penzionu Mlýn zajišťujeme ve společné jídelně, připravíme pro vás snídaně a večeře. U hromadných akcí zajistíme na přání i plnou penzi. Kromě ubytování nabízíme uspořádání svatebních hostin, narozeninových oslav a rautů pro každou příležitost. Pro ubytované hosty je k dispozici bar, zahrádka s grilem. V obci se nachází obchod ve vzdálenosti asi 1 km.

Rybaření

K penzionu patří i velký rybník, který můžete vidět na fotkách. Rybník je plný ryb. Můžete si u nás koupit rybářský lístek a v klidu si zarybařit. Odpočinete si a nemusíte nikam jezdit autem, penzion budete mít na dosah ruky.

Rybářský řád určený pro rybolov na rybníce Korytník

1)         Rybník je součástí Penzionu Mlýn a rybářský lístek může obdržet výhradně nocující hosté Penzionu Mlýn v jižních Čechách! Povolení k lovu není přenosné na druhou osobu.

2)         Povinnou výbavou je:  vyprošťovač háčků (peán, pinzeta, klíšťky), podběrák s jemnou síťkou, podložka pro vyproštění háčku.

3)         Denní doba rybolovu je stanovena od 5:00 do 22:00, noční rybařina je povolena ve zvláštních případech jako lov sumce.

4)         Úlovek sumce je nutné nahlásit správci revíru a zapsat do evidence úlovků. Tuto rybu je  zakázáno vracet zpátky do revíru. Sumec nemá lovnou míru.

5)         Lov ryb na živou nebo mrtvou rybičku je povolen se svolením správce.

6)         Lov ryb přívlačí je povolen pouze na umělé nástrahy.

7)         Povinnost zdržovat se u prutu tak, aby byla možná okamžitá manipulace s pruty.

8)         Při lovu ryb se smí používat nejvýše dvou prutů, u každého nejvýše o dvou návazcích s jednoduchými háčky.

9)         Je zakázáno používat srkačky. Krmítka jsou povoleny v případě, že není připevněno k háčku a při přetržení vlasce krmítko upadne.

10)       Je zakázáno používat odhozové pletené šňůry.

11)       Je zakázáno vnadění luštěninami.

12)       Udržovat na místě lovu pořádek. Jako hrubý přestupek bude posuzováno ponechání odpadků na místě lovu, zvláště pak skleněných obalů a jejich vhazování do rybníka atd.

13)       Při hrubém porušení rybářského řádu bude bez jakýchkoliv náhrad tato povolenka k lovu ryb odebrána.

14)       Lov ryb z lodičky je přísně zakázán.

15)       Děti do 15-ti let mají přístup pouze v doprovodu osoby starší 18-ti let.

16)       Zákaz jízdy po břehu rybníka jakýmkoliv dopravním prostředkem.

17)       Při rybolovu dbejte slušného zacházení s ulovenou rybou.

18)       Lovné místo si rybář může označit/rezervovat ponechanou zapíchnutou vidličkou.

Povolenka s možností ponechání ryby

1)       V ceně povolenky je možnost ponechání jednoho kusu ušlechtilé ryby na den podle níže uvedených mír.

2)       Bezpodmínečně je nutné dodržovat povinnost zapsat ulovenou rybu ihned po jejím ulovení a rozhodnutí o jejím ponechání! Ryby ponechané ve vezírku není možné již vyměňovat. Rybu, kterou si chce rybář ponechat prezentuje v Penzionu Mlýn a zabije jí na místě k tomu určeném.

Nejnižší povolené míry ušlechtilých ryb
Kapr obecný 45 do 55 cm Candát obecný 50 cm
Amur bílý 60 do 90 cm Sumec velký bez omezení
Tolstolobik bílý 60 cm Pstruh duhový 25 cm
Lín obecný 25 cm Jeseter hájený
Štika obecná 60 cm Úhoř říční 55 cm